מעגל השנה חלק ראשון ראש השנה

חלק ראשון של השנה, ההתחלה

חגי תשרי מהווים את ראשית השנה את עזיבת ה"אני" הישן והכנה לקראת ה"אני" החדש. מהלך החגים בונה את התודעה שלי את גילוי הכוחות ועל ידי זה את גילוי התפקיד שלי בעולם. לכל אחד יש כוחות רבים שצריך לגלות לעולם אלא שאין יכולת לגלות את כל הכוחות בבת אחת וזה מהסיבה הפשוטה, אני לא מכיר את הכוחות שלי. לכן כל שנה אני צריך לגלות מכסת כוחות מסוימת אותה אני מקבל לגלות. אם גיליתי אותה אני אקבל מכסה מחודשת בשנה הבאה ואם לא אני אמשיל לנסות ולגלות את אותם הכוחות שוב פעם אלא אולי הפעם במידה מצומצמת יותר היות ולא הצלחתי בפעם הקודמת. המהלך של גילוי הכוחות מתחיל בראש השנה.

ראש השנה

שנה מלשון שינוי, אני כל הזמן משתנה וגם בראש השנה אני צריך לעבור שינוי, השינוי תלוי במה שעשיתי בעבר אך בעיקר בהכרה שאני צריך התחלה מחודשת. אני לא אשנה את המציאות הגשמית שלי, מקום עבודה, מקום מגורים אשה / בעל וכמובן לא את ילדי, אלו הם עובדות קיימות. מה שאני כל יכול לשנות זה את החיבור שלי לכוחות הטמונים בי ליכולות שלי שיתגלו עוד ועוד במשך השנה הקרובה, כדי לגלות את הכוחות האלו אני חייב לשנות את תפישת המציאות שלי.

בראש השנה אני ממליך את הקב"ה, מה הכוונה וכי הקב"ה צריך שאני אמליך אותו כדי שיהיה מלך כדי שיהיה שולט כדי שיהיה מנהיג את המציאות? בוודאי שלא. אם כן מהי אותה המלכה?

אני ממליך את המציאות אני מבין, מודע, לכך שכל המציאות היא תחת השליטה של הקב"ה וכל מה שקורה לי זה נעשה על ידי הקב"ה. אני משנה את הדעת שלי את הקשר שלי למציאות ומגלה את המציאות הפנימית הקיימת, את המציאות שלי שרוצה קשר עם בורא עולם כדי לקבל את סיפוקה לקבל את אורה לקבל את הכיוון למילוי התכלית שלה. זהו ראש השנה, התחלה השינויים הפנימיים שלי התחלת השינוי של המודעות שלי.

אחרי שנה שלמה שעברה עלי הספקתי לשכוח את עצמי ואת המציאות סביבי, אימצתי דפוסי מחשבה מקובעים שהנחילו לי בשר ודם ושחכתי להתחבר לעצמי, להתחבר לקב"ה, לכן אני צריך לשנות את תפוס המחשבה שלי מחדש, לאתחל אותו.

זוהי המהות של ראש השנה. אחרי שיש לי יכולת לשנות את התודעה שלי, לאתחל אותה, אני צריך לבנות כלי נקי שיוכל לקבל את האור את השפע שמגיע לי לגלות במשך השנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך:

מאמרים

מעגל השנה חלק ראשון סוכות

אחרי הכנת הכלי אני מוכנים למלא אותו מהשפע שאותו נגלה במשך השנה בתוכנו. לכן חג הסוכות יש בו שני דברים מיוחדים מאוד. הוא נמשך שבעה

קרא עוד »
מאמרים

מעגל השנה חלק ראשון יום כיפור

יום אחד בשנה שבו יש לי יכולת להתנתק מהמציאות הגשמית הסובבת אותי ולהתחבר למציאות גובה יותר, למציאות רוחנית למציאות של עצמי. יום שלם של חשבון

קרא עוד »
רוצה לקבל מאמרים למייל?

הרשמה לניוזלטר

נגישות

כבר רשומים? התחברו

משתמש חדש

דאגתי לכם ליצירת חשבון קלה ומהירה במיוחד. המשיכו למילוי פרטיכם ותוכלו להינות מהיתרונות של משתמש רשום כבר עכשיו.

הרשמה לניוזלטר

רישום משתמש